Ta strona używa plików cookie!
close

Uroczyste obchody Święta Policji w Zgorzelcu

Data dodania: 19 lipca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Zgorzelec

18 lipca 2018 roku zgorzeleccy policjanci uroczyście obchodzili swoje święto, bezpośrednio związane z obchodami 99 rocznicy powstania polskiej Policji, które zostały objęte patronatem honorowym Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachima Brudzińskiego. Uroczystości rozpoczęto Mszą Świętą w Kościele pw. św. Bonifacego. Następnie odbyła się uroczysta zbiórka w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu.

Święto Policji to także okazja do wręczenia awansów, odznaczeń i nagród. W tym roku 40 policjantek i policjantów garnizonu zgorzeleckiego, zostało mianowanych na wyższy stopień służbowy. Uroczysta zbiórka była również okazją do nagrodzenia wyróżniających się policjantów oraz pracowników policji.

W tegorocznej uroczystości wziął udział Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu inspektor Piotr Leciejewski, przedstawiciele lokalnej administracji samorządowej, a także przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb i instytucji. Obchody uświetniła Orkiestra Reprezentacyjna Elektrowni Turów.

Święto Policji to czas podziękowania wszystkim Policjantkom oraz Policjantom za ich ciężką i odpowiedzialną służbę, za narażanie własnego życia czy zdrowia dla ochrony życia i zdrowia innych, a także podziękowania pracownikom Policji za ich trud i wkład, który nierozerwalnie wiąże się ze służbą policyjną.

 

podkom. Agnieszka Goguł

Galeria

Powiązane wiadomości