: 363619
Ostatnie komunikaty

Komenda Powiatowa Policji w Zgorzelcu

ul. Boh. II Armii Wojska Polskiego 12G

59-900 Zgorzelec

tel. 75 6494200 (dyżurny)

adres e-mail: dyzurny@zgorzelec.wr.policja.gov.pl

75 6494215 (recepcja)

e-mail: kpp@zgorzelec.wr.policja.gov.pl

Ważne informacje:
Ostatnie komunikaty zamieszczone na stronie KPP Zgorzelec...
Zgorzelec
20.05.2015r.

Złodziej kół zatrzymany

Nawet do dziesięciu lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie podejrzanemu o liczne kradzieże kółó samochodowych, których dopuścił się na terenie Zgorzelca.

więcej »»
Zgorzelec
20.05.2015r.

Kolejna zlikwidowana dziupla samochodowa – odzyskane 4 BMW o wartości 60 tys. euro

Policjanci dolnośląskiej – saksońskiej grupy „Nysa” ze Zgorzelca w wyniku prowadzonych działań, zlikwidowali kolejną już dziuplę samochodową. W wyniku przeprowadzonej realizacji odzyskano trzy auta marki BMW o wartości około 60 tys. euro, Reanult Laguna oraz części do kolejnych trzech samochodów marki BMW skradzione wcześniej na terenie Niemiec. W tej sprawie osobę zatrzymano jedna osobę podejrzewaną o paserstwo.

więcej »»
Powiat Zgorzelec
18.05.2015r.

Policyjna akcja „Prędkość” na dolnośląskich drogach

Wczoraj o godzinie 6.00 na dolnośląskich drogach rozpoczęła się policyjna akcja „Prędkość”. Funkcjonariusze ruchu drogowego do dnia dzisiejszego do godziny 22.00 podczas prowadzonych działań sprawdzają m.in. czy kierujący pojazdami stosują się do ograniczeń prędkości i podróżują po drogach zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Ostatnie tego typu działania to ponad 2200 skontrolowanych pojazdów i prawie 1150 stwierdzonych przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości.

więcej »»
Powiat Zgorzelec
15.05.2015r.

Surowsze kary dla piratów drogowych i pijanych kierowców


Utrata prawa jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h oraz przestępstwo prowadzenia pojazdu po utracie uprawnień to tylko niektóre ze zmian, które zaczną obowiązywać w najbliższy poniedziałek. Dziś Małgorzata Woźniak, rzecznik MSW oraz mł. insp. Marek Konkolewski z Biura Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przedstawili szczegóły nowelizacji przepisów. Nowa ustawa składa się z rozwiązań zaproponowanych przez Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Sprawiedliwości oraz Infrastruktury i Rozwoju.

więcej »»
Powiat zgorzelecki
15.05.2015r.

Zmiana przepisów dotyczących przewożenia dzieci

Zmieniają się przepisy dotyczące przewożenia dzieci w fotelikach. Niektóre wymagania zostały zaostrzone, a część z nich uległa złagodzeniu. Kiedy dziecko powinno jechać w foteliku, a kiedy wystarczy przypiąć je pasami? Odpowiedź na to i inne pytania, związane z bezpiecznym przewożeniem najmłodszych, przedstawiamy w artykule.Ustawa z 9 kwietnia 2015 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. poz. 591) wdraża przepisy UE, dotyczące zasad przewożenia dzieci w pojazdach samochodowych.

więcej »»

Aktualne komunikaty > > >

 
K o m e n d a   W o j e w ó d z k a   P o l i c j i   w e   W r o c ł a w i u    ©   By MH & MK
Ten Serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią komputerową Policji
i zawiera tylko jawne dane udostępniane przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu