: 351586
Ostatnie komunikaty

Komenda Powiatowa Policji w Zgorzelcu

ul. Boh. II Armii Wojska Polskiego 12G

59-900 Zgorzelec

tel. 75 6494200 (dyżurny)

adres e-mail: dyzurny@zgorzelec.wr.policja.gov.pl

75 6494215 (recepcja)

e-mail: kpp@zgorzelec.wr.policja.gov.pl

Ważne informacje:
Ostatnie komunikaty zamieszczone na stronie KPP Zgorzelec...
Powiat zgorzelecki
17.12.2014r.

Działania wymierzone w złodziei kabli telekomunikacyjnych

Zgorzeleccy policjanci wspólnie z przedstawicielem jednej z firm telekomunikacyjnych, przeprowadzili wspólne działania wymierzone głównie przeciwko złodziejom kabli telekomunikacyjnych, ale także w "pasjonatów" infrastruktury kolejowej np. szyn.

więcej »»
Zgorzelec
15.12.2014r

Wspólny patrol w ramach projektu KRIMI-TECH na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Goerlitz.

Zgorzeleccy i niemieccy policjanci regularnie prowadzą spotkania z mieszkańcami przygranicznych miejscowości w ramach wspólnego projektu „Krimi-Tech”. Tym razem funkcjonariusze przeprowadzili działania informacyjne podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego, który odbywał się w Görlitz. Odwiedzający jarmark mieli okazję poznać m.in. sposoby zabezpieczenia mienia przed kradzieżą.

więcej »»
Zgorzelec
15.12.2014r.

KOMUNIKAT! Poszukujemy właścicieli znalezionych przedmiotów

Zgorzeleccy policjanci zwracają się z prośbą o identyfikację rzeczy znalezionych na terenie Zgorzelca

więcej »»
Zgorzelec
12.12.2014r

Zgorzeleccy policjanci rozmawiali z rodzicami o problemie uzależnienia od środków odurzających

Policjanci ze zorzeleckiej komendy spotkali się z rodzicami Gimnazjum nr 2 w Zgorzelcu i przedstawili problem coraz częściej pojawiający się wśród młodzieży, a konkretnie problem kontaktów i zażywania środków odurzających.

Policjanci Zespołu Prewencji Kryminalnej zgorzeleckiej Komendy, na zaproszenie dyrekcji szkoły i w ramach Krajowego Programu Przeciwdziałania Narkomanii, spotkali się z rodzicami uczniów Gimnazjum nr 2 w Zgorzelcu. Tematem spotkania był problem, który dotyka zgorzelecką młodzież, tj. kontakty i eksperymentowanie, a dalej co za tym idzie zażywanie środków odurzających. Aktualnym problemem w szkołach nie jest już przemoc fizyczna, a problem właśnie uzależnień różnego rodzaju, zaczynajac od papierosów, poprzez uzależnienie od alkoholu i internetu, a kończąc właśnie na narkomanii. I ta właśnie problematyka była szeroko zasygnalizowana i omówiona z biorącymi udział w spotkaniu rodzicami, pedagogami i nauczycielami. Zainteresowanie tą kwestią ze strony rodziców było ogromne. W wielu kwestiach związanych choćby z rozpoznawaniem środków odurzających czy rozpoznawaniem pierwszych niepokojących objawów, rodzice mają znikomą wiedzę. W spotkaniu wzięła również udział mgr Małgorzata Szafirska - podegog jednego ze zgorzeleckich gimnazjów. Dlatego liczymy na dalszą współpracę ze strony rodziców w walce przeciwko uzależnieniom wśród naszej młodzieży. Kolejne spotkania już wkrótce.

więcej »»

Aktualne komunikaty > > >

 
K o m e n d a   W o j e w ó d z k a   P o l i c j i   w e   W r o c ł a w i u    ©   By MH & MK
Ten Serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią komputerową Policji
i zawiera tylko jawne dane udostępniane przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu